У бік Марса з Сонця вирвався потужний спалах, що супроводжувався викидом корональної маси. За оцінками вчених, викинуті під час спалаху сонячні частинки за кілька днів сягнуть планети й зможуть спричинити ультрафіолетові полярні сяйва та навіть втрату частини атмосфери. Про прогноз космічної погоди для Марса розповідає портал SpaceWeather.com.
Спричинене сонячним спалахом ультрафіолетове сяйво Марса, яке у 2017 році зафіксував зонд MAVEN. NASA / GSFC / Univ. of Colorado
Який сонячний спалах зачепить Марс?
26 серпня спостереження за Сонцем виявили, що на світилі виник спалах класу М1, який спричинив масштабний викид плазми з його корони у бік Марса. Як і на Землі, такі події здатні спровокувати на Червоній планеті полярні сяйва, але оскільки Марс не має глобального магнітного поля, сяйво може охопити всю планету й змусити її світитися в ультрафіолетовому діапазоні через взаємодію сонячних заряджених частинок з атмосферою. Також астрономи вважають, що через відсутність у Марса захисту від магнітосфери, сонячні спалахи здатні призвести до втрати частини атмосфери, зокрема у ході фотохімічних реакцій.
- А нещодавно з Марса надійшов прогноз космічної погоди для Землі. Спостерігаючи за Сонцем, марсохід «Персеверанс» розгледів на світилі пляму, яка, рухалась сонячним диском у сторону нашої планети.