Сонце випустило потужний спалах у бік Марса

У бік Марса з Сонця вирвався потужний спалах, що супроводжувався викидом корональної маси. За оцінками вчених, викинуті під час спалаху сонячні частинки за кілька днів сягнуть планети й зможуть спричинити ультрафіолетові полярні сяйва та навіть втрату частини атмосфери. Про прогноз космічної погоди для Марса розповідає портал SpaceWeather.com.

Спричинене сонячним спалахом ультрафіолетове сяйво Марса, яке у 2017 році зафіксував зонд MAVEN. NASA / GSFC / Univ. of Colorado

Спричинене сонячним спалахом ультрафіолетове сяйво Марса, яке у 2017 році зафіксував зонд MAVEN. NASA / GSFC / Univ. of Colorado

Який сонячний спалах зачепить Марс?

26 серпня спостереження за Сонцем виявили, що на світилі виник спалах класу М1, який спричинив масштабний викид плазми з його корони у бік Марса. Як і на Землі, такі події здатні спровокувати на Червоній планеті полярні сяйва, але оскільки Марс не має глобального магнітного поля, сяйво може охопити всю планету й змусити її світитися в ультрафіолетовому діапазоні через взаємодію сонячних заряджених частинок з атмосферою. Також астрономи вважають, що через відсутність у Марса захисту від магнітосфери, сонячні спалахи здатні призвести до втрати частини атмосфери, зокрема у ході фотохімічних реакцій.

  • А нещодавно з Марса надійшов прогноз космічної погоди для Землі. Спостерігаючи за Сонцем, марсохід «Персеверанс» розгледів на світилі пляму, яка, рухалась сонячним диском у сторону нашої планети.
класу М1
Класи спалахів мають назви A, B, C, M і X, де A — найменш потужний, а X — найбільш. Кожна категорія також має дев’ять підкатгорій, які також відрізняються за потужністю, наприклад, від C1 до C9, M1 до M9 і від X1 до X9.