«Персеверанс» розгледів з Марса сонячну пляму

Марсохід «Персеверанс» побачив велику сонячну пляму, яка перетинає сонячний диск, наближаючись у бік Землі. Ровер стежив за її рухом протягом трьох днів, поки її можна було розгледіти за пилом марсіанської атмосфери. Про сонячні спостереження «Персеверанса» розповідає видання Space.com.

Анімація руху плями за знімками марсохода. NASA / JPL-Caltech / ASU

Анімація руху плями за знімками марсохода. NASA / JPL-Caltech / ASU

Як марсохід бачить сонячні плями?

Раз на день «Персеверанс» направляє на Сонце свою камеру Mastcam-Z, що встановлена на щоглі, аби оцінити кількість пилу у повітрі. Що тьмяніший вигляд має Сонце, тим більше пилу навколо. Утім, попри пил, з 17 по 20 серпня марсохід спостерігав, як по диску Сонця рухається темна пляма — холодніша ділянка на світилі, утворена дією магнітних полів. Такі плями часто провокують сонячні спалахи та викиди корональної маси, які можуть спричинити на Землі магнітні бурі чи погіршення радіозв'язку. Тому, оскільки з Марса «Персеверанс» бачить сонячні плями приблизно на тиждень раніше, ніж їх побачать наземні телескопи, його спостереження можна вважати попередженням про можливі зміни у космічній погоді.

  • Основною ціллю світлин «Персеверанса» все ж є марсіанські ландшафти. Нещодавно ровер сфотографував великі валуни та поле, утворене осадовими породами, завдяки чому планетологи визначили, що раніше у цьому регіоні могли текти глибоководні бурхливі річки. А більше про сонячні плями ми розповідали у матеріалі «Звідки на Сонці плями?».

👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!