Сонце відірвало хвіст кометі Нісімура

2 вересня «порив» сонячного вітру перейшов шлях кометі Нісімура та відірвав її хвіст. З того часу комета вже встигла відростити новий хвіст, але в її напрямку зареєстрували інші сонячні вітри, які можуть знову позбавити комету Нісімура шлейфу. Подію роз'єднання зареєстрував астрофотограф з Австрії.

Розрив хвоста комети Нісімура 2 вересня. Michael Jaeger

Розрив хвоста комети Нісімура 2 вересня. Michael Jaeger

Як комета позбулася хвоста?

Астрофотограф Майкл Джегер (Michael Jaeger) зареєстрував, як комета Нісімура втратила довгий хвіст під впливом швидкого сонячного вітру — згустку плазми, викинутого з корони Сонця. Імовірно, його джерелом була сонячна пляма AR3413, яка спрямована безпосередньо в бік комети. Хоча наразі хвіст уже відновився, але космічний апарат для спостереження за Сонцем SOHO зареєстрував два інші викиди корональної маси Сонця, які прямують у напрямку комети Нісімура та можуть знову відірвати її хвіст.

Комета Нісімура стала відома науці лише 12 серпня 2023 року, коли її виявив японський астроном-аматор Хідео Нісімура (Hideo Nishimura). Невдовзі розрахунки показали, що вона максимально наблизиться до Землі 12 вересня, і з високою ймовірністю у цей час буде видима навіть неозброєним оком. Відтак через п'ять днів комета наблизиться до Сонця так близько, що її ядро може розпастися.

  • Інша комета при наближенні до Землі відростила «роги». Такий ефект обумовили процеси кріовулканізму в її надрах.