Сибірська виразка вбила пів сотні бегемотів у Центральній Африці

Зараження сибірською виразкою призвело до смерті близько 50 бегемотів у найстарішому природному парку Демократичної Республіки Конго. Оскільки хвороба може передаватися від диких тварин людям і є смертельною, місцева влада закликає мешканців утриматися від вживання впольованих тварин. Про це повідомило видання AFP.

Ці бегемоти з зоопарку Вроцлава просто відпочивають. Pawel Czerwinski / Unsplash

Ці бегемоти з зоопарку Вроцлава просто відпочивають. Pawel Czerwinski / Unsplash

Як бегемоти захворіли на сибірську виразку?

Це не перший випадок передавання сибірської виразки між дикими тваринами як у цьому природному парку, так і в інших заповідниках Африки. Цього разу тіла бегемотів знайшли в річці на південь від озера Едвард на кордоні Демократичної Республіки Конго й Уганди.

Бактерія Bacillus anthracis, що спричиняє сибірську виразку, здатна утворювати спори та протягом довгого часу зберігатися в ґрунті на місцях, де загинули чи були поховані мертві тварини. Вдихання цих спор призводить до зараження та в більшості випадків — смерті, через що бактерія є одним зі збудників, які використовують як біологічну зброю.

  • Сибірська виразка — не єдина хвороба диких тварин. Нещодавно у Г’юстонському зоопарку індійську слониху вакцинували від смертельного для цих тварин герпесу.