4 000 кроків на день виявилися найменшою кількістю, пов'язаною з нижчою смертністю

4 000 кроків на день виявилися мінімальною кількістю ходьби, яка супроводжується зменшенням ризику смерті від усіх причин. Зі зниженням ризику померти від серцево-судинних хвороб виявилася пов'язаною ще менша кількість кроків — усього близько 2 400 на день, свідчить дослідження європейських вчених, коротко описане The Guardian. Стаття опублікована у European Journal of Preventive Cardiology.

GIPHY

GIPHY

Скільки кроків найкраще находжувати?

Дослідники на чолі з кардіологами Лодзинського медичного університету проаналізували 17 наукових праць, присвячених впливу ходьби на здоров'я, у яких у сумі взяли участь 226 889 учасників. За добровольцями спостерігали у середньому сім років, зіставляючи дані про те, скільки кроків на день вони проходять та від чого померли. Так вчені з'ясували, що у групі людей, які проходили щонайменше 3 967 кроків на день ризик смерті від будь-яких причин за спостережуваний час був меншим, у порівнянні з тими, хто рухався ще менше. Зниження ризику смерті від серцево-судинних хвороб помічали й при меншій кількості кроків — усього 2 337. Утім, це мінімальна кількість ходьби, починаючи з якої спостерігається зв'язок.

Кожні додаткові 1 000 кроків виявилися пов'язані зі зменшенням ризику смерті з усіх причин на 15 відсотків, а кожні 500 кроків — смерті від хвороб серця на 7 відсотків. Деякі відмінності стосувалися віку. Так, учасники до 60 років мали на 49 відсотків меншу смертність, якщо проходили по 7 000-13 000 кроків на день, а старші за 60 років люди мали менший ризик на 42 відсотки, проходячи по 6 000-10 000 кроків. Але спостереження за людьми, що роблять до 20 000 кроків на день, свідчить, що тенденція все ще спостерігається і при досягненні цього показника, який відповідає дистанції у 14-15 кілометрів.