Науковці виявили у Північній Америці шість нових видів диких тварин, яких люди могли заразити коронавірусом. Дотепер не повідомлялося про випадки хвороби у них, але при цьому в усіх них виявили сліди вірусів варіанту Омікрон, який і в людській популяції був одним із найпоширеніших. Відкриття допоможе краще розуміти розвиток епідемій спільних вірусів людини та тварин. Результати дослідження опублікували в журналі Nature Communications.
У яких тварин знайшли коронавірус?
Науковці проаналізували геном вірусу SARS-CoV-2, який виділили з дев’яти представників шести видів тварин, що трапляються у містах і можуть вступати в контакт з людиною: єнота, бабака, кролика, вірджинського опосума, кажана та гризуна з родини хом’якових. У цих видів тварин також виявили антитіла до коронавірусу, які вказали на ступінь контакту з вірусом на рівні 40-60 відсотків.
При цьому, найвищий ступінь контакту виявили у тих тварин, які проживали поблизу з людськими популяціями, що підтверджує здогад про те, що тварини заразилися від контакту з людьми. Однак науковці поки не зафіксували випадків передачі вірусу від тварин до людей, але закликають моніторити такі випадки та вивчити те, як вірус потрапив у популяцію тварин.
Більше ковідної науки
🥇 За розробку способу модифікації РНК, який уможливив створення вакцин від ковіду, Нобелівську премію з фізіології чи медицини у 2023 році отримали Каталін Каріко та Дрю Вайсманн. Детальніше про те, як цим двом науковцям вдалося розпочати революцію у розробці вакцин, — читайте у нашому матеріалі «Ковід і Нобелівська премія з медицини».
🫀🧠 Побічні дії ковідних вакцин дослідили на 99 мільйонах людей, які отримали щеплення. З’ясувалося, що побічні ефекти вакцин на серце та мозок суттєво менші за ризики через саме захворювання.
💉 Один німець зробив щеплення проти ковіду аж 217 разів. Хоча лікарі не виявили шкідливого впливу вакцин на його здоров’я, вони все ж не радять наслідувати його приклад і наголошують, що така вакцинація не знижує ризик захворіти.