Німець вакцинувався проти ковіду 217 разів. Це не нашкодило йому

Німецький чоловік зробив собі 217 щеплень проти коронавірусу протягом 29 місяців з «особистих причин», як повідомили лікарі. Після того, як медики дізналися про ситуацію, вони з дозволу пацієнта ретельно його обстежили, щоб перевірити вплив надмірних вакцин на здоров'я. Але результати не виявили жодних негативних наслідків, зокрема побічних дій, пов'язаних із вакцинами. Попри це, лікарі не схвалюють таку надмірну вакцинацію як спосіб покращити стійкість до інфекцій. Про випадок лікарі повідомили у журналі The Lancet Infectious Diseases.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що відомо про надмірні вакцинації чоловіка?

Лікарі дізналися про величезну кількість вакцинацій проти ковіду у 62-річного жителя Магдебурга з новин. Вони відмітили, що 130 задокументованих щеплень вісьмома різними вакцинами за 9 місяців підтвердила місцева прокуратура, яка відкрила розслідування справи за звинуваченням у шахрайстві. Щоб дізнатися про вплив такої кількості щеплень на здоров'я, лікарі зв'язали та заручилися підтримкою самого пацієнта. Він погодився пройти ретельне обстеження, саме коли готувався до 214 щеплення.

Результати вказали, що надмірна кількість щеплень не спричинила у чоловіка явних побічних ефектів, вказуючи на те, що вакцини мають хорошу переносимість. Водночас лікарі відмітили у його крові збільшення кількості антитіл та імунних клітин, які залучені до захисної реакції проти коронавірусу. Але це не мало ані суттєвих додаткових позитивних ефектів на роботу імунної системи, ані негативних. Також лікарі не знайшли ознак інфікування чоловіка ковідом, хоча й не можуть однозначно сказати, чи це є заслугою великої кількості щеплень.

  • Вивчення побічних дій ковідних вакцин провели вже на 99 мільйонах щеплених людей. З'ясувалося, що хоч щеплення й можуть збільшувати ризик ускладнень з боку серцево-судинної чи нервової систем, але він все ще набагато менший, ніж від інфекції коронавірусом.