Всесвітня метеорологічна організація (WMO) підтвердила, що 2024 рік став першим, коли середня температура на Землі перевищила доіндустріальний рівень на 1,5 градуса Цельсія та подолала встановлену Паризькою кліматичною угодою межу. Також 2024 рік офіційно став найспекотнішим в історії спостережень. Хоча глобальне потепління оцінюють за перевищенням середньої температури за 20-річний період, ці результати вже свідчать про незворотні зміни клімату Землі. Про це повідомив New Scientist.
Наскільки погіршилася ситуація з кліматом?
Фахівці Всесвітньої метеорологічної організації використали шість різних наборів даних про глобальну температуру у 2024 році та порівняли їх з доіндустріальним періодом 1850-1900 років. Як виявилося, середня температура на Землі перевищила доіндустріальний рівень на 1,53, 1,6 або 1,66 градуса за даними Метеорологічного бюро Сполученого Королівства, кліматичної служби ЄС Copernicus Climate Change Service або Саутгемптонського університету відповідно.
Ці результати перевищили показники 2023 року, який став попереднім найспекотнішим в історії спостережень. Таке підвищення пов’язали з комбінацією антропогенних змін клімату та явища Ель-Ніньйо. Вихід потепління за межі 1,5 градуса Цельсія може свідчити про неможливість досягнення довгострокових цілей Паризької угоди. Це вказує на те, що людству варто вжити жорсткіших заходів зі скорочення викидів для боротьби з загальною тенденцією до потепління.
Якою є ситуація з глобальним потеплінням
🌳 Літо 2023 року виявилося найспекотнішим не лише за всю історію спостережень за кліматом, але й за останні 2000 років — на це вказало дослідження глобальних температур за річними кільцями дерев.
🥵 А вже в липні 2024 року зафіксували два послідовних дні, які стали найспекотнішими за всю історію спостережень — ними стали 21 та 22 липня.
🌎 За прогнозами кліматологів, Земля може стати на 1,5 градуса спекотнішою уже до 2030-х років. А один із років у проміжку 2024-2028 може тимчасово перевищити встановлену Паризькою угодою межу.