Потепління на 1,5 градуса назвали можливим вже до 2030-х років

Збільшення середньої глобальної температури на 1,5 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем може настати вже через 20 років. Про це застерігають кліматологи у новій доповіді Всесвітньої метеорологічної організації United in Science 2023.

Ab Rashid / UNDP Bangladesh

Ab Rashid / UNDP Bangladesh

Які ще побоювання у вчених?

У Паризькій кліматичній угоді 2015 року країни ООН зобов'язалися вжити заходів для стримування росту глобальної температури на більш як 1,5 градуса Цельсія від доіндустріального показника. Утім, нове дослідження вказує, що наразі виконується всього 15 відсотків цілей, заданих угодою. Особливе занепокоєння у науковців викликає зростання викидів парникових газів. Зокрема у 2022 році викиди вуглекислого газу від викопного палива збільшилися на відсоток порівняно з попереднім роком. А у січні-червні 2023 року вони були на 0,3 відсотка більші за аналогічний період у 2022. Якщо викиди лишаться на цьому рівні, то до кінця століття середня температура може зрости на 2,8 градуса Цельсія, відзначають експерти. Також вони вважають, що існує 98-відсоткова імовірність того, що один з наступних п'яти років стане найспекотнішим за всю історію спостережень.

  • Раніше застереження про наслідки змін клімату зробила організація UNICEF. Фахівці відзначили, що до 2050 року кожну дитину у світі торкнуться хвилі спеки.