У наступні 5 років температура на Землі тимчасово перевищить встановлену Паризькою угодою межу

У наступні п’ять років глобальні температури з імовірністю 80 відсотків тимчасово перевищать встановлену Паризькою угодою норму. Згідно з оцінкою кліматологів, один з наступних п’яти років також з імовірністю 86 відсотків поб’є рекорд найспекотнішого в історії 2023 року. Це означає, що людство може стикнутися з екстремальними погодними умовами та вимиранням багатьох видів тварин та рослин вже зовсім скоро. Про це повідомили у прес-релізі Всесвітньої метеорологічної організації.

GIPHY

GIPHY

Що спричиняє потепління?

За прогнозами Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), глобальні температури піднімуться більш як на 1,5 градуса порівняно з доіндустріальним рівнем — і це в один із найближчих п’яти років, а не протягом століття, як це раніше передбачала Паризька кліматична угода. Однак кліматологи пояснюють, що короткочасні потепління протягом одного року ще не означають провал місії Паризької угоди.

Якщо рекордно спекотний 2023 спричинило явище Ель-Ніньйо, то протягом 2024-2028 років усе більш явним буде вплив парникового ефекту. Саме тому ВМО закликає більш строго обмежувати викид парникових газів, інакше посиляться негативні ефекти потепління, які відчутні вже зараз: періоди рекордної спеки, сильні зливи та посухи, танення льодовиків, підвищення рівня та нагрівання Світового океану. Представники ВМО сподіваються, що спільними зусиллями країн до кінця століття вдасться повернутися до більш низьких температур.

  • Ми вже повідомляли раніше, що літо 2023 року стало найспекотнішим за останні 2000 років, а квітень 2024 року став одинадцятим рекордно спекотним місяцем поспіль.
  • Раніше кліматологи Всесвітньої метеорологічної організації вже попереджали про можливе перевищення встановленої Паризькою угодою межі до 2030-х років.