Самиці горбатих китів продовжили міграцію одразу після народження дитини
Самиці горбатих китів біля берегів Австралії та Нової Зеландії продовжили міграцію до тропічних регіонів вже після народження дитини. Крім того, їх помітили за народженням дитинчат на понад тисячу кілометрів південніше за попередні оцінки. Виявлення нових місць народження горбатих китів може повпливати на мореплавство у регіоні, зокрема через введення обмежень пересування кораблів у таких місцях, щоб не нашкодити дитинчатам і їхнім матерям. Дослідження опублікували в журналі Frontiers in Marine Science.

Момент народження дитинчати горбатого кита (зліва) та поява самого дитинчати поруч із матір'ю (справа). South Pacific Helicopters Ltd
Чим науковців здивувало продовження міграції після народження дитинчати?
Досі науковці вважали, що горбаті кити (Megaptera novaeangliae) мігрують з холодних вод у помірних широтах південної півкулі на північ, щоб вивести нащадків у теплих водах тропічних широт. Однак дослідники вирішили перевірити, чи можливе розмноження китів за межами тропічних широт. Для цього вони проаналізували дані про появу дитинчат китів, зокрема від державних служб, програм стеження за міграцією китів і цивільних науковців, тобто звичайних людей, яким вдалося побачити кита.
Загалом так вдалося зафіксувати народження 200 дитинчат горбатих китів на широтах аж до 43 градусів південної широти. Це на 1300-1500 кілометрів південніше за звичний ареал розмноження китів в Австралії, який знаходиться між 23 і 28 градусами південної широти. Окрім цього, після народження дитинчати самиці китів продовжували міграцію вже із ним. Це може вказувати на те, що народження дитинчати не є кінцевою метою міграції, як вважали раніше.
Що роблять кити під час міграцій
🐳 Науковці з’ясували, що своїми міграціями кити збагачують океан поживними речовинами, переносячи їх із багатих на ресурси регіонів у бідні у своїх тілах, плацентах і навіть сечі.
🏆 Кити також регулярно встановлюють рекорди дальності своїх міграцій. Так серед горбатих китів цей рекорд становить 13 тисяч кілометрів, а найбільше серед усіх морських тварин вдалося проплисти сірому киту — аж 20 тисяч кілометрів.
😢 А самиця горбатого кита змогла подолати аж п’ять тисяч кілометрів зі зламаним хребтом від зіткнення з судном, але через виснаження вона помре.