Самка горбатого кита Мун здолала майже 5 000 кілометрів зі зламаним хребтом

Самку горбатого кита Мун, яку щоосені спостерігали біля північного берега Британської Колумбії, цьогоріч помітили зі зламаним хребтом. Хоча тварина не могла внаслідок травми рухати хвостовим плавцем, вона здолала майже 5 000 кілометрів, діставшись Гаваїв. Це її сильно виснажило і тепер вона помирає, повідомляють біологи у The Guardian.

Фото травмованої Мун, яку зробив з повітря дрон. BCWhales.org

Фото травмованої Мун, яку зробив з повітря дрон. BCWhales.org

Хто ця тварина і що з нею сталося?

Протягом останнього десятиліття дослідники на острові Фін на півночі Британської Колумбії кожного вересня спостерігали прихід до берегів однієї й тієї ж самки горбатого кита (Megaptera novaeangliae). Названа Мун (Moon), вона припливала туди, щоб живитися поживним крилем, а два роки тому — разом із дитинчам, перш ніж відправитися в тропічні води для пошуку пари й народження потомства. Утім, цей вересень може бути її останнім біля канадського узбережжя. За допомогою дрона вчені помітили вкрай поганий стан здоров'я Мун.

На фотографіях з дрона було помітно значну травму хребта, який викривився у S-подібну форму, імовірно, через зіткнення з великим судном. Вона більше не могла рухати хвостом, плаваючи за допомогою грудних плавців, витрачаючи на це багато сил, що ослабило її. Утім, вона все одно здійснила міграцію до потенційного місця свого народження, як робила багато років до того: 1 грудня Мун помітили біля острова Мауї, Гаваї, що за 4 800 кілометрів від дослідницької станції острова Фін.

Що буде з Мун?

Після великої подорожі стан Мун ще більше погіршився. Вона витратила на дорогу свої жирові запаси, а набрати нові в тропічних водах, де для неї мало придатної їжі, не зможе. Її слабке тіло покрили паразитичні ракоподібні. Дослідники відмічають, що тварина дуже страждає й помирає, але не можуть допомогти, сподіваючися, що її смерть буде швидкою. Якби вона була на суші, її страждання припинили б евтаназією через введення токсичних сполук. Але через те, що величезна тварина у відкритому океані, приспати її препаратами означає ризик отруїти багатьох інших морських тварин, що живитимуться її тілом.

Науковці сподіваються, що трагічна історія Мун буде прикладом, наскільки важливо регулювати швидкість руху суден, особливо у регіонах, де водяться кити. Як ми писали раніше, обмеження швидкості також вбереже від фатальних зіткнень інших великих морських тварин, зокрема китових акул, яким загрожує вимирання.