Горбатий кит мігрував на рекордні 13 тисяч кілометрів

Самець горбатого кита подолав понад 13 тисяч кілометрів від узбережжя Колумбії до Занзібару, встановивши рекорд у відстані міграції для цього виду. Оскільки кит мігрував з одного місця розмноження китів до іншого, науковці припускають, що таку відстань він подолав у пошуках самиці, адже завдяки заходам із захисту цих тварин збільшилася кількість особин і конкуренція під час розмноження. Про це повідомив Live Science.

Хвіст горбатих китів є їхнім своєрідним «відбитком пальців», за яким розрізняють окремих особин, зокрема і в цьому дослідженні. BBC / Victoria Gill

Хвіст горбатих китів є їхнім своєрідним «відбитком пальців», за яким розрізняють окремих особин, зокрема і в цьому дослідженні. BBC / Victoria Gill

Що ще відомо про рекордну міграцію кита?

Науковці аналізували за допомогою штучного інтелекту фотографії китів з сайту цивільної науки Happywhale, де будь-хто може завантажити свої спостереження за тваринами. Спершу самця горбатого кита (Megaptera novaeangliae) помітили та ідентифікували за хвостовим плавцем у 2013 та 2017 роках поблизу Колумбії, а у 2022-му цього ж кита помітили вже біля східного узбережжя Африки поблизу Занзібару.

Відстань між цими точками складає 120 градусів довготи та 13046 кілометрів по дузі, що їх з’єднує на глобусі, але насправді відстань, яку подолав кит, є набагато більшою. Як вважають дослідники, кит рушив на південь від Колумбії через Південний та Атлантичний океани аж до місця розмноження в Індійському океані. В обох місцях розмноження його помічали у групах самців, що конкурували за самицю.

Розташування різних популяцій горбатих китів. NMFS

Розташування різних популяцій горбатих китів. NMFS

Хоча горбаті кити відомі своїми міграціями у холодніші води для харчування та тепліші для розмноження, це одне з небагатьох свідчень їх міграції між різними місцями для розмноження та змішування популяцій з різних океанів. До такої довгої подорожі кита могли підштовхнути також нестача їжі чи зміни клімату, тож науковці планують ретельніше дослідити ці причини.

Чим ще цікаві кити

🐳 Ще один рекорд з відстані міграції встановив сірий кит — він проплив з півночі Тихого океану до південного узбережжя Африки, подолавши щонайменше 20 тисяч кілометрів.

🐋 А от горбаті кити відомі тим, що здатні передавати інформацію у вигляді пісень популяціям, розташованим на відстані 8000 кілометрів від них.

🥵 Почастішання та посилення явища Ель-Ніньйо може завадити відновленню популяцій південних китів, смертність яких зростає через підвищення температури океану.