Ровер «Праґ'ян» завершив основну місію на Місяці

Ровер «Праґ'ян» індійської місячної місії «Чандраян-3» перейшов у режим сплячки та завершив основну наукову програму. Місяцехід безпечно припаркувався таким чином, щоб його сонячні панелі отримали світло при наступному сході Сонця 22 вересня 2023 року. Якщо його вдасться тоді успішно розбудити, він отримає нові завдання і продовжить досліджувати Місяць, повідомляє Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO) у своєму твіттері.

Що робив «Праґ'ян» на Місяці?

Місія «Чандраян-3» 23 серпня 2023 року стала першою, яка доставила апарати — посадковий модуль «Вікрам» та ровер «Праґ'ян» — на південний полюс Місяця. Протягом одного місячного дня, який триває близько двох земних тижнів, апарати досліджували, серед іншого, рельєф та сейсмічну активність супутника. Зокрема, посадковий модуль зареєстрував потенційний місяцетрус та виміряв температуру поверхні Місяця, що виявилася несподівано високою, а ровер уточнив хімічний склад місячного реголіту.

  • Між тим, російська місячна станція «Луна-25», запущена 10 серпня, так і не дісталася південного полюса. Апарат впав на відстані 400 кілометрів від запланованого місця посадки, залишивши на супутнику 10-метровий кратер.