NASA показала місце падіння російської станції «Луна-25»

Орбітальна станція NASA LRO виявила на Місяці імовірне місце, де при спробі посадки розбилася російська станція «Луна-25». На світлинах видно кратер діаметром у близько 10 метрів, який утворився від зіткнення апарата з поверхнею, повідомляє NASA.

Зображення регіону, де знайшли кратер від падіння «Луна-25», до та після запуску місії. NASA

Зображення регіону, де знайшли кратер від падіння «Луна-25», до та після запуску місії. NASA

Де розбилася «Луна-25»?

Запущена 10 серпня цього року російська станція мала приземлитися біля південного полюса Місяця, у районі кратера Богуславський 21 серпня. Утім, на дев'ятий день місії, при спробі вийти на орбіту зближення з Місяцем, «Луна-25» розбилась. З огляду на знімки, які отримала орбітальна станція NASA LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter), російський апарат впав на відстані 400 кілометрів від запланованого місця посадки. Кратер від падіння вдалося відшукати, порівнюючи орбітальні фото регіону до та після запуску «Луна-25».

  • Натомість індійська місія «Чандраян-3» успішно дісталася південного полюса Місяця та вже приносить перші результати. Наприклад, посадковий модуль місії виявив свій перший місяцетрус, а ровер — сірку у реголіті біля місця своєї посадки.