Робот-боксер передбачив команди оператора і рекордно швидко відреагував

Китайські інженери показали робота-боксера QIBBOT, який повторює рухи свого оператора з рекордно низькою затримкою — всього у 12 мілісекунд. Так швидко реагувати йому допомагає конструкція руки, а також система керування, що допомагає передбачати команди. Робот наразі є найшвидшим телекерованим боксерським роботом, повідомляє видання IEEE Spectrum.

Поєдинок роботів-боксерів, одним з яких керує оператор. QIBBOT / YouTube

Поєдинок роботів-боксерів, одним з яких керує оператор. QIBBOT / YouTube

Як роботу пришвидшили реакцію?

Існує велика кількість роботів для різних завдань, які дистанційно керуються операторами, однак їх об'єднує довгий час відгуку на дії людини, які вони мають відтворити — від кількох секунд до більш ніж хвилини. Така затримка критична для багатьох задач, які вимагають швидкої реакції, зокрема і боксу.

Розробникам робота-боксера QIBBOT вдалося скоротити цей час до всього 12 мілісекунд, що за їхніми словами, наразі є найкращим результатом серед роботів подібного розміру. Швидкість реакції 140-кілограмовому QIBBOT забезпечує оптимізований розподіл маси у його руці, що полегшує рухи, а також модифікація системи керування, яка дає роботу можливість передбачати рухи оператора, і так реагувати швидше.

Чи допомогла роботу швидкість реакції у боксі?

У випробуваннях QIBBOT «поборовся» з іншим роботом-боксером, який завдавав удари самостійно, відстежуючи рухи противника. Хто переміг у поєдинку, розробники не відзначають, однак на відео можна побачити, що телекерований робот промахується, а також пропускає багато ударів.

Зріст QIBBOT складає 190 сантиметрів, а довжина його руки з боксерською рукавичкою — 150 сантиметрів. Кінцівка у нього поки лише одна, однак розробники повідомляють, що вже працюють над оновленням робота, в якому він отримає другу руку, а також більше суглобів, щоб рухи були більш плавними. Також інженери зазначають, що поки рухи QIBBOT недостатньо точні, а також робот сильно піддається вібраціям, чого вони сподіваються позбутися у новій версії QIBBOT.

Більш симпатичні людиноподібні роботи

🚆Японський гігантський робот, який також керується у VR, попрацював на залізниці

🤖Компанія Tesla оновила своїх роботів-гуманоїдів «Оптимус». Тепер вони вміють складати речі

🤿А людиноподібний робот-дайвер виловив з морського дна артефакти часів Римської імперії.