Ризик померти від серцевої недуги виявився на 90 відсотків вищим при інтервальному голодуванні

У людей на інтервальному голодуванні, які споживають їжу лише протягом восьмигодинного інтервалу протягом дня, виявився на 91 відсоток вищим ризик померти від серцевої хвороби протягом восьми років. Утім, ризик сильно відрізнявся, якщо порівнювати здорових людей і людей з уже наявними порушеннями, зокрема серцево-судинної системи. Також із наявних наразі даних вчені не можуть встановити, чи саме дієта збільшує ризик або ж супутні фактори роблять людину більш схильною до інтервального голодування та збільшення ризиків смерті, тож питання потребує ще вивчення. Дослідження презентували на Конференції Американської асоціації серця.

Unsplash

Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як виявили зв'язок дієти та ризику?

Науковці протягом 2003-2018 років щороку опитували близько 20 тисяч дорослих добровольців щодо їхніх харчових звичок. За учасниками спостерігали протягом восьми років, зокрема реєструючи серед них смерті та їхні причини. Так вони з'ясували, що ризик померти від серцево-судинної патології значно зростає при дотриманні інтервального голодування, у порівнянні з більш звичним харчуванням протягом дня.

Однак у людей, що на момент початку участі в дослідженні уже мали серцеву хворобу, ризик з дієтою зростав не так суттєво — на 66 відсотків. А у людей, що мали діагностований рак, навпаки, інтервальне голодування було пов'язане з нижчим ризиком померти через недугу у період спостереження, ніж у пацієнтів на звичайному режимі харчування.

Вчені припускають, що на результати може впливати хвороба або ж особливості лікування, через які людина просто не може їсти протягом більшої частини дня, а не обирає голодування самостійно. Але також відомо, що недостатнє харчування може збільшувати ризик серцевих хвороб. Та в будь-якому разі перед тим, як обрати інтервальне голодування автори радять проконсультуватися з лікарем.

  • Інтервальне голодування часто обирають як спосіб схуднути, однак дослідження вказало, що такий підхід не є ефективнішим за звичайне зменшення споживання калорій.
  • А американські кардіологи радять для здоров'я серця харчуватися збалансовано, з багатою кількістю овочів, та дотримуватися восьми корисних звичок, зокрема вести активне життя. Ці ж поради, з'ясувалося, допомагають сповільнити старіння.