Рідкісний птах з Конго отримав свою першу в історії світлину. Орнітологи 20 років не могли його знайти

Орнітологи вперше сфотографували багадаїса жовтоголового — птаха, який мешкає у лісах Конго, та дотепер вважався зниклим. Востаннє вченим він зустрічався близько 20 років тому, але тепер науковці виявили цілих 18 птахів, що допоможе краще зрозуміти особливості виду. Про це розповідає видання New Atlas.

Знімок невловного птаха. Matt Brady / The University of Texas at El Paso

Знімок невловного птаха. Matt Brady / The University of Texas at El Paso


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як знайшли невловного птаха?

Багадаїс жовтоголовий (Prionops alberti) не зустрічається ніде у світі, окрім як у високогірних лісах Конго. І зокрема через те, що до природних осель цих птахів важко дістатися, вченим майже не випадало можливості їх зустріти й детально описати. Навіть зараз цих птахів знайшли випадково — під час експедиції науковців Техаського університету в Ель-Пасо та Центру досліджень й природничих наук Конго, яку проводили для вивчення амфібій.

Вчені пройшли понад 120 кілометрів лісами гірського масиву Ітомбве, де у трьох місцях зустріли 18 чорних птахів із яскравим жовтим пір'ям на голові. Підтвердити, що вченим зустрілися саме багадаїси, допоміг знімок, який вони зробили. Утім, попри знахідку, орнітологи відзначають, що цей вид досі під загрозою. Навіть враховуючи їхню віддаленість, птахам однаково загрожує вирубка лісів та видобуток корисних копалин, що щораз заходить все глибше у ліси Ітомбве.

Останні відкриття тварин, що вважалися втраченими

🕷 На півночі Португалії знайшовся павук, що 92 роки не траплявся на очі вченим

🕊 А вперше за 140 років у Папуа — Новій Гвінеї побачили чорношийого фазанового голуба

🦎 В Австралії ж об'явилися безвухі дракони — ящірки, яких не бачили понад 50 років