Зниклого 92 роки тому павука відшукали на півночі Португалії

Павука Nemesia berlandi, який 92 роки вважався зниклим, вдалося знайти на півночі Португалії. Арахнологи знайшли павучиху з десятьма дітьми у норі, де вона ховалася. Вони сподіваються, що відкриття стимулюватиме заходи із захисту рідкісних павуків, яким загрожує зникнення через лісові пожежі й повені, розповідає New Scientist.

Самка Nemesia berlandi, яку знайшли арахнологи. Sergio Henriques/Re:wild

Самка Nemesia berlandi, яку знайшли арахнологи. Sergio Henriques/Re:wild

Що відомо про рідкісного павука?

Вид Nemesia berlandi вперше описали у 1931 році, коли науковці виявили двох самок у потругальському лісі. Тоді арахнологи відзначили, що ці тварини виростають до 2,2 сантиметра у довжину та мають темно-коричневе забарвлення. Від інших павуків родини знайдених Nemesia berlandi відрізнили їхні нори — їх павуки будують горизонтально, закриваючи рухомим «люком», який відкривають, щоб вхопити здобич. Після 1931 року ці павуки більше не зустрічалися науковцям, а лише їхні нори, що наштовхнуло на думку про зникнення виду. Відкриття ж, яке здійснили дослідники зоопарку Індіанаполіса, доводить, що Nemesia berlandi ще населяють португальські ліси, але потребують захисту через загрозу втрати природних помешкань.

Кого ще зниклого змогли відкрити вчені

🐌 У тасманійському озері біологи відкрили крихітних равликів, що вважалися зниклими 120 років

🐦А експедиція 2022 року на острів Фергусон Папуа — Нової Гвінеї виявила чорношийого фазанового голуба, якого не бачили 140 років

🌳Крім тварин зникати можуть і дерева, але вчені змогли знайти у бразильському лісі зниклий 186 років тому падуб