Рідкісний бразильський кажан вперше об'явився через століття після відкриття

У Бразилії науковці вперше зловили кажана Histiotus alienus, якого не помічали з часу його опису у 1916 році. Відкриття допоможе дізнатися деталі про життя тварин цього рідкісного виду. Про знахідку пише New Scientist. Стаття бразильських біологів опублікована у журналі ZooKeys.

Histiotus alienus. Vinícius C. Cláudio et al. / ZooKeys, 2023

Histiotus alienus. Vinícius C. Cláudio et al. / ZooKeys, 2023

Як знайшли рідкісного кажана?

Група науковців з Фонду Освальдо Круза у Ріо-де-Жанейро та Федерального університету Парани 2018 року намагалися створити список усіх малих ссавців півдня Бразилії. Одного дня під час експедиції у їхню сіть потрапив коричневий 4-сантиметровий кажан зі світлим животом і великими, вітрилоподібними вухами, якого вони визначили лише як представника роду Histiotus. Прагнучи уточнити вид, науковці порівняли останки тварини із музейними зразками кажанів. Його зовнішність зійшлася точно лише з одним — кажаном H. alienus, більш ніж столітнє тіло якого зберігалося у Лондонському музеї природничої історії. Це було першим і єдиним до 2018 року свідченням існування виду H. alienus. Той зразок знайшли теж на півдні Бразилії, але на відстані 280 кілометрів на схід, що розширює відомий ареал виду.

Завдяки новій знахідці вчені також уточнили, що H. alienus населяє густі тропічні ліси та луки на висоті понад 1 200 метрів над рівнем моря. Однак сучасний екземпляр був спійманий у регіоні, що містить одні з найбільш уражених людською діяльністю екосистем Бразилії, викликаючи занепокоєння щодо природоохоронного статусу рідкісного виду.

Інші столітні загублені види

🦎 Різнобарвний хамелеон, якого вважали зниклим з 1913 року, знайшовся у лісах Мадагаскару

🐭 Австралійська псевдомиша, яку бачили востаннє у 1850-х роках, вижила на острові після прибуття колонізаторів, але прикриваючись іншим видом

🐦 До новозеландського озера Вакатіпу випустили нелітаючих птахів такахе, яких у 1898 році помилково оголосили вимерлими