Такахе повернулися до озера Вакатіпу після століття відсутності

18 рідкісних птахів такахе випустили у дику природу біля озера Вакатіпу на Південному острові Нової Зеландії, де їх не бачили понад сто років. Орнітологи сподіваються, що випущені такахе допоможуть відновити їхню популяцію, яка наразі налічує близько 500 птахів. Про це розповідає видання The Guardian.

Одна з випущених птахів такахе. Douglas Thorne Photography

Одна з випущених птахів такахе. Douglas Thorne Photography

Звідки випустили птахів?

Такахе (Porphyrio hochstetteri) — нелітаючі птахи, поширені у Новій Зеландії, — були офіційно оголошені вимерлими у 1898 році. Вони страждали від вилову через їхнє яскраве пір'я, а також від завезених на острів кішок, горностаїв і тхорів, що полювали на такахе. Утім, 1948 року орнітологам вдалося виявити невелику популяцію птахів, яких взяв під захист Департамент охорони природи. Через страх того, що такахе не зможуть самостійно вижити, природоохоронці зібрали частину яєць зі знайдених гнізд та штучно виростили їх. Поступово розведених у неволі птахів випускали у різних регіонах Нової Зеландії, і тепер такахе оселилися у гірській місцевості у долині біля озера Вакатіпу. Якщо випущені пари такахе пристосуються до нового дому, орнітологи випустять ще сім птахів у жовтні та ще десяток до початку наступного року.

Які ще тварини повертаються до життя у дикій природі?

🦬 В Англії вперше за тисячоліття народився дикий бізон. Його народила самка, випущена у природу невдовзі перед цим

🌳 У материковій Австралії випустили тасманійського диявола, де він не жив вже близько трьох тисяч років

🐸 А чилійські природоохоронці розмножили у зоопарку зникомий вид жаб, що допоможе відновити їхню популяцію в дикій природі