Рідкісні птахи-мешканці Атлантичного океану використали шторми для того, щоб краще полювати. Їх помітили за переслідуванням циклонів протягом днів, користуючись тим, що хвилі виносять дрібних риб, кальмарів та ракоподібних на поверхню, де птахи можуть їх вполювати. Це вперше науковці зафіксували як птахи користуються штормами, а не оминають їх чи перечікують у спокійному регіоні в центрі шторму. Про відкриття повідомив Океанографічний інститут у Вудз-Голі.
Як птахи осідлали бурю?
Науковці спостерігали за птахами з символічною назвою тайфунник бугіойський (Pterodroma deserta) і виявили, що ті користувалися підтримкою попутного вітру для пересування на кілометри від берега. При цьому птахи зменшили швидкість і, ймовірно, проводили менше часу в польоті, щоб уникнути травм своїх крил. Така поведінка допомогла їм не постраждати від шторму та безпечно повернутися до своїх гнізд. Це дослідження показує, як морські жителі пристосовуються до штормів, які все частіше з’являються внаслідок глобального потепління.
Більше дивної поведінки птахів
🐦 Найстаріша у світі пташка, 70-річна самка альбатроса Вісдом, позагравала з іншими самцями в очікуванні свого постійного партнера.
🐧 У антарктичних пінгвінів у період висиджування яєць був надзвичайно неспокійний сон — вони спали більш як 10 тисяч разів на добу, хоча більшість таких мікроснів тривала до чотирьох секунд.
🍷 Колібрі виявилися не прихильними до алкоголю і пили забродилий нектар лише з невисоким вмістом алкоголю, оберігаючись від алкогольної інтоксикації.