Рідкісна медуза підвезла ракоподібного на очах у біологів

Морські біологи показали відео, на якому рідкісна медуза з роду Deepstaria підвозить під своїм куполом ракоподібного — помаранчевого ізопода. Який характер відносин у цих тварин остаточно дослідники поки не можуть сказати, але вважають, що ізопод не є здобиччю медузи, а скоріше є її співмешканцем. Відео опублікував Інститут океанічних досліджень імені Шмідтів на сторінці в інстаграм.

Відео з медузою і її пасажиром. Schmidt Ocean Institute / Instagram

Що це за медуза та хто її пасажир?

Цікавий приклад взаємодії медузи з іншим морським мешканцем науковці застали під час експедиції до Атакамської западини на глибині понад 800 метрів. Невеликий, до восьми сантиметрів у розмірі, ізопод Anuropus bathypelagicus оселився прямо всередині купола медузи, вкритого прожилками, які є її травною системою. Це вже не перший випадок, коли цих ракоподібних помічають поруч з медузами цього виду. На думку дослідників, це може бути прикладом симбіозу, у якому ізопод пересувається разом з Deepstaria й харчується здобиччю, що вона ловить куполом. Або паразитизм — можливо, ці ракоподібні поїдають медуз таким чином. У будь-якому разі науковцям знадобляться додаткові спостереження, адже загалом про цей рід медуз відомо недостатньо — за останні півстоліття їх спостерігали трохи більше ніж десять разів.

Останні новини з науки про медуз

🪼 Нервова система медуз виявилася неочікувано організованою. До такого висновку дійшли вчені після експериментів на ГМО-медузах.

🔬 Іспанські науковці порівняли геном безсмертної медузи Turritopsis dohrnii з іншими видами медуз та ідентифікували низку генів, які ймовірно допомагають тварині омолоджуватись.

🤖 А от німецькі інженери створили робота-медузу, який вміє збирати сміття за допомогою контролю потоків води. Робот працює дуже тихо, тож не потривожить мешканців водойм.