Реактори з америцію допоможуть дослідникам Місяця не замерзнути вночі

Ядерні реактори з америцію допоможуть підтримувати роботу обладнання та зігрівати астронавтів під час ночей на Місяці. Їх вже почали тестувати британські дослідники. Такі реактори працюють на енергії спонтанного ядерного розпаду, яка може перетворюватися у теплову або електричну. У разі успішних випробувань науковці планують до 2026 року запустити розробку на Місяць. Про своє дослідження вони розповіли у прес-релізі компанії ispace.

Поверхня Місяця. NASA

Поверхня Місяця. NASA

Для чого на Місяці ядерний реактор?

Ночі на Місяці тривають по 2 тижні і температура поверхні тоді опускається до -170 градусів Цельсія, що може виводити з ладу прилади та значно скоротити тривалість майбутніх пілотованих місій. Як відомо, японський місячний модуль SLIM вже постраждав через брак електроенергії вночі. Науковці припускають, що використання реакторів на основі радіоактивного металу америцію допоможе вирішити ці труднощі.

Як працює америцієвий реактор?

Розробка британських вчених не є класичним ядерним реактором, адже для вироблення енергії в ньому використовують природний, нічим не спровокований поділ ядра. Цей процес є екзотермічним, тобто під час нього виділяється тепло, яке пізніше можна перетворити також в електричну енергію.

Науковці передбачають, що америцієві реактори будуть більш економною та менш контраверсійною заміною більш звичним реакторам на основі плутонію. Крім того, америцій має період напіврозпаду більш як 400 років, тож зможе живити місячні апарати набагато довше.

І де ж будуть використовувати такі реактори?

Японська компанія ispace збирається включити америцієві реактори у конструкцію своїх посадкових апаратів Series 3, які мають доставити на поверхню Місяця вже до 2027 року. Якщо реактори дійсно підтримуватимуть живлення апарата в умовах місячної ночі, це значно полегшить дослідження супутника.

Що ще відомо про дослідження Місяця

🤖 Дослідження Місяця прагнуть полегшити й американські науковці. Вони розробили роботизовані ноги, які допоможуть астронавтам краще пересуватися на поверхні супутника

😴 З проблемою нестачі живлення стикався також американський модуль «Одіссей» — через настання місячної ночі він розрядився і впав у сплячку

🥵 Крім холодів, майбутнім дослідникам Місяця може загрожувати також аномальна спека. Поверхня супутника біля південного полюса нагрілася аж до 70 градусів Цельсія