Професійні бігуни прожили майже на 5 років довше

Перші 200 спортсменів, яким вдалося подолати милю (1609 метрів) швидше 4 хвилин, прожили в середньому майже на 5 років довше, ніж інші люди з їхнього покоління. До такого висновку дійшли вчені, проаналізувавши дані про рекордсменів 1950-1970-х років. Статтю опубліковано в British Journal of Sports Medicine.

GIPHY

GIPHY

На скільки довше жили рекордсмени різних десятиліть?

Проаналізувавши дані про дати народження, перші забіги швидше 4 хвилин (з 1954 по 1974 рік) і смерті перших 200 бігунів, дослідники порівняли їх з показниками тривалості життя для відповідної статі, віку та країни. Виявилося, що рекордсмени 1950-х прожили в середньому на 9,2 роки довше, 1960-х – на 5,5 років, а 1970-х – на 2,9 роки. Це може бути обумовлено тим, що серцево-судинна, м’язова, дихальна та імунна системи адаптуються до постійного навантаження та краще реагують на стрес у більш старшому віці. Ці результати показують, що професійне заняття спортом у молодому віці може мати більш глибокий вплив на здоров’я, аніж раніше вважалося, навіть через багато років.

  • Але почати займатися спортом для підтримки здоров’я можна і в більш пізньому віці. Раніше ми вже писали, що жінки, які в середньому віці почали займатися спортом, мали майже такі самі показники фізичного здоров’я, як і ті, що тренувалися систематично протягом усього життя.