Прискорювач для ракети Starship пройшов вогневі випробування для другого тестового польоту

Компанія SpaceX провела статичні вогневі випробування прискорювача Super Heavy Booster 9 — першого ступеня ракети Starship. Під час тесту успішно відпрацювали 29 з 33 двигунів Raptor, тоді як решта вимкнулася раніше часу. З Super Heavy Booster 9 ракета Starship відправиться у другий випробувальний суборбітальний політ, дата якого поки невідома, пише видання Space.com.

Випробування Super Heavy B9. SpaceX / Twitter

Випробування Super Heavy B9. SpaceX / Twitter

Що було у попередні випробування?

З початку розробки у 2017 році, Starship — надважка ракета-носій компанії Ілона Маска SpaceX — у повній збірці здійснила всього один випробувальний політ, 20 квітня цього року. Попри успішний зліт, деякі двигуни першого ступеня ракети, прискорювача Super Heavy Booster 7, не спрацювали, через що за три хвилини польоту ракета вибухнула у повітрі. Тоді SpaceX відзначила, що на наступний запуск можна чекати вже через кілька місяців, і вже у червні компанія протестувала роботу шести двигунів космічного корабля Starship з індексом S25 — другого ступеня ракети, який водночас нестиме у космос корисне навантаження.

Тепер настала черга Super Heavy Booster 9 — прискорювача, з яким S25 відправиться у політ. Вогневих випробувань з ним раніше не проводили, однак він успішно проходив перевірку на герметичність паливних баків. Попри те, що цього разу спрацювали не всі двигуни, ані прискорювач, ані стартова установка не пошкодилися, що важливо, оскільки у цих випробуваннях SpaceX також перевіряла нову систему захисту стартової установки й інфраструктури навколо, які у перший запуск Starship зазнали руйнувань.

Яким має бути політ Super Heavy Booster 9?

Планується, що у другий політ Starship як і у перших випробуваннях, має вийти на суборбітальну висоту в 235 кілометрів, після чого і S25, і Super Heavy Booster 9, приводняться у Тихому океані. У разі успіху, Starship стане найвищою і найпотужнішою ракетою, яка коли-небудь літала, і у майбутньому зможе виводити до 100 тонн вантажу на навколоземну орбіту та, можливо, відправляти людей у міжпланетні подорожі з поверненням на Землю.

Утім, поки дата нового польоту не назначена, зокрема через суди між екологічними активістами та мешканцями Бока-Чики, де знаходиться космодром SpaceX, та Федеральним авіаційним управлінням США, яке видає дозволи на польоти і запуски.