Поблизу північного узбережжя Чилі косаток вперше помітили за полюванням на дельфінів — темних глекорилів. Що цікаво, вони єдині з косаток півдня Тихого океану ділилися здобиччю з іншими членами своєї групи. Таке відкриття морським біологам допомогли зробити цивільні науковці, які зробили 22 з 28 спостережень за косатками. Воно розповість більше про полювання та харчову поведінку косаток в районі Перуанської течії, де про їхнє життя відомо небагато. Результати дослідження опублікували в журналі Frontiers in Marine Science.
Що вдалося дізнатися про життя косаток біля узбережжя Чилі?
Науковці задокументували 28 спостережень за косатками (Orcinus orca) групи Меначо між 2010 та 2023 роками та встановили, що зазвичай косатки в цьому регіоні збираються у малі групи від двох до дев’яти особин. Зважаючи на особливості у харчуванні та територіальному розподілі, ця група косаток може бути частиною екотипу А, який раніше спостерігали біля берегів Нової Зеландії та Аргентини.
Крім темних глекорилів (Lagenorhynchus obscurus), ці косатки могли також нападати на китів, зокрема смугачів фінвалів (Balaenoptera physalus). На плавниках фінвалів помітили сліди від зубів косаток. Оскільки поблизу узбережжя помічали також дитинчат косаток, цей регіон потребує особливого захисту задля збереження популяції цих тварин.
Чим ще косатки дивували науковців
🛳 Біля західного узбережжя Канади та США шум кораблів нашкодив полюванню косаток. Як вважають науковці, він перешкоджає роботі їхнього сонара, який дозволяє цим тваринам виявляти здобич.
🫁 Біля берегів Британської Колумбії в Канаді науковці зробили інше відкриття — косатки між запливами роблять лише 1-2 вдихи на хвилину, тоді як люди зазвичай роблять близько 15 вдихів.
🦈 Поблизу Південної Африки косатку вперше помітили та зняли на відео за самостійним й успішним полюванням на білу акулу, яке зайняло всього дві хвилини.