Косатки зробили лише два вдихи на хвилину

Поспостерігавши за косатками біля берегів Британської Колумбії, вчені підтвердили своє попереднє припущення: косатки роблять всього один вдих між запливами, тобто 1-2 вдихи на хвилину, порівняно з 15 вдихами у людей. Це відкриття допоможе зрозуміти, як косатки витрачають енергію та як запобігти їхньому вимиранню. Дослідження опублікували у журналі PLOS ONE.

Robert Pittman / Wikimedia Commons

Robert Pittman / Wikimedia Commons

То як дихають косатки?

Вчені позначили чипами 11 косаток північної та південної популяцій біля берегів Британської Колумбії в Канаді, а потім спостерігали за їхнім пересуванням за допомогою дронів. Це зробили для того, щоб зафіксувати тривалість запливів та частоту випливання на поверхню. Такі підрахунки дозволили науковцям порахувати як часто дихають косатки.

Виявилося, що дорослі самці косаток робили в середньому 1,3 вдиху на хвилину в стані спокою та 1,7 — коли були на полюванні. Молоді косатки дихали ще рідше: в середньому 1,2 вдиху на хвилину в стані спокою та 1,5 — на полюванні. Крім того, науковці підрахували кількість кисню, необхідну дорослим та молодим косаткам — 6,7 та 25,8 літра на хвилину відповідно. Вчені вважають, що це відкриття дозволить зрозуміти енергетичні потреби косаток та оцінити кількість їжі, необхідну популяції для виживання. Це, у свою чергу, сприятиме створенню більш ефективних методів захисту косаток від вимирання.

  • Серйозною загрозою для косаток вважають нестачу їжі, яка спонукає їх шукати нові способи прогодувати себе. Науковці помітили, що косатки стали частіше забирати рибу у рибалок замість полювання.
  • Крім того, до раціону косаток часто входять акули: за допомогою ДНК-аналізу вчені підтвердили вбивство косаткою білої акули, а ще помітили, як косатка вперше наодинці вполювала її.