США першими у світі схвалили вакцину проти респіраторно-синцитіального вірусу

Управління з продовольства та медикаментів США (FDA) першим у світі дозволило використання вакцини проти респіраторно-синцитіального вірусу, який може спричиняти важку інфекцію дихальних шляхів у дітей та літніх людей. Препарат має назву Arexvy та розроблений компанією GlaxoSmithKline. Наразі рішення стосується вакцинації людей, старших за 60 років, повідомляється на сайті управління.

Клітини (червоні), інфіковані вірусом респіраторно-синцитіального вірусу (зелені). UT Southwestern

Клітини (червоні), інфіковані вірусом респіраторно-синцитіального вірусу (зелені). UT Southwestern

Яка ефективність вакцини?

Випробування на 25 000 добровольців старших за 60 років показало, що єдина доза Arexvy захищає від інфекції нижніх дихальних шляхів, спричиненої респіраторно-синцитіальним вірусом, на 82,6 відсотка. Водночас вакцина вберігає від важкого протікання хвороби з ефективністю 94,1 відсотка. Побічні дії, якщо й були, то зазвичай проявлялися тимчасовим болем у місці ін'єкції, втомою, м'язовим болем, головним болем або дискомфортом у суглобах. У десяти людей у групі щеплення та чотирьох людей у групі плацебо також виявили миготливу аритмію, але компанія взялася за розслідування цих випадків.

Інша вакцина проти респіраторно-синцитіального вірусу, яка покликана захищати немовлят, показала високу ефективність у дослідах на мишах. Між тим, нещодавнє дослідження свідчить, що вірус здатен зливатися із вірусом грипу у клітинах легень, що допомагає останньому ефективніше уражати орган.