Американські хірурги провели першу у світі роботизовану пересадку обох легень пацієнтці, що страждала від важкого їх ураження. Раніше для таких операцій лікарям доводилося розпилювати грудну клітину, через що пацієнти довго та важко відновлювалися. Завдяки роботу Da Vinci Xi хірурги зробили лише невеликі розрізи між ребрами, у які ввели усі необхідні для трансплантації інструменти. Така технологія може значно полегшити проведення операцій з пересадки легень і зробити їх доступнішими для більшої кількості людей. Про це розповіли на сайті Медичного центру Лангона при Нью-Йоркському університеті, у якому й провели операцію.
Пацієнтка Черіл Меркар, якій уперше у світі пересадили обидві легені за допомогою роботизованої системи, та лікарка Стефані Чанг, яка проводила операцію. Медичний центр Лангона при Нью-Йоркському університеті
Як проводили операцію?
Пересадку за допомогою роботизованої системи виконувала лікарка Стефані Чанг разом з командою трансплантологів, які раніше вже пересаджували так одну легеню. Цього разу їхньою пацієнткою була 57-річна Черіл Меркар, яка мала генетичну схильність до респіраторних захворювань і в 40 років отримала діагноз хронічне обструктивне захворювання легень, а пізніше її стан погіршився через перенесену коронавірусну інфекцію.
Робот Da Vinci Xi проводив трансплантацію через невеликі розрізи між ребрами. Медичний центр Лангона при Нью-Йоркському університеті
Використовуючи інструменти робота Da Vinci Xi, трансплантологи по черзі видалили обидві пошкоджені легені, підготували бронхи та судини для з’єднання з трансплантатом, а тоді через розрізи між ребрами ввели жінці нові легені. Спостерігати за усім процесом дозволяли ендоскопічні камери, введені в грудну клітку пацієнтки. Лікарка Стефані Чанг сподівається, що у майбутньому вдасться навчити більшу кількість лікарів використовувати цю технологію, яка полегшить трансплантацію легень й інших органів.
Які ще досягнення у трансплантологів
🐷 Лікарі з Медичного центру Лангона при Нью-Йоркському університеті вперше у світі провели пересадку нирки генетично модифікованої свині людині — пацієнтці зі смертю мозку. За місяць після такої операції вони повідомили, що орган прижився у тілі жінки та не виявляє ознак відторгнення.
👩⚕️ Трансплантологи цього ж центру провели другу в історії пересадку нирки живій пацієнтці, яка страждала на ниркову та серцеву недостатність. На жаль, на 47 день після операції жінка померла через ушкодження органа внаслідок встановлення їй серцевої помпи.
🫀 Лікарі Нью-Йоркського університету пересадили серця свиней із генетичними модифікаціями двом людям, у яких незадовго до того діагностували смерть мозку.