Астрономи вдруге знайшли супутник в астероїда завдяки зоряному затемненню

Затемнення світла далекої зорі астероїдом вдруге допомогло астрономам відкрити астероїд-супутник. Його виявили у давно відомого астероїда Головного поясу 5457 Квінз. Діаметр астероїда-супутника оцінили у менш як 2,8 кілометра, повідомляє Sky&Telescope.

Астероїд 5457 Квінз. J. Mánek

Астероїд 5457 Квінз. J. Mánek

Як знайшли супутник?

Астрономи-аматори, зокрема Ян Манек (Jan Mánek) у Чехії, заздалегідь запланували спостереження за 5457 Квінз. 4 вересня 21-кілометровий астероїд мав пройти на тлі однієї із зір сузір'я Риби, що дало б дослідникам можливість уточнити розмір і форму астероїда. Затемнення зорі тривало 1,57 секунди, однак, вже через 0,87 секунди світло зорі знову щось закрило на 0,2 секунди. Одночасно за цим спостерігав Серж Драмоніс (Serge Dramonis) з Греції, і теж побачив друге затемнення. Так дослідники підтвердили, що біля 5457 Квінз є ще один астероїд. Вперше такий метод допоміг відкрити супутник в астероїда лише у 2021 році — астероїда 4227 Аресібо.

  • Іноді зоряне затемнення астероїдів допомагає вивчати і самі зорі. Наразі астрономи готуються до грудневого затемнення астероїдом червоного надгіганта Бетельгейзе, що допоможе розгледіти поверхню світила.