Астрономи відзвітували про затемнення Бетельгейзе астероїдом

Професійні астрономи й аматори з частин світу, де було видно затемнення однієї з найяскравіших зір на нічному небі — Бетельгейзе — астероїдом, відзвітували про результати своїх спостережень. Деякі вчені змогли записати відео, як світло Бетельгейзе на кілька секунд затемнює астероїд 319 Леона, а деякі — вже проаналізували зміни блиску зорі під час затемнення, що допоможе дослідити і її, і астероїд, розповідає Space Weather.

Незначне зменшення яскравості світла Бетельгейзе, коли пройшов астероїд. Знімок з витримкою отримав астроном Фабріціо Меландрі (Fabrizio Melandri) з італійського міста Terranova Da Sibari. Fabrizio Melandri

Незначне зменшення яскравості світла Бетельгейзе, коли пройшов астероїд. Знімок з витримкою отримав астроном Фабріціо Меландрі (Fabrizio Melandri) з італійського міста Terranova Da Sibari. Fabrizio Melandri

Як це відбувалося?

12 грудня приблизно о 03:17 за київським часом астероїд Головного поясу 319 Леона, який знаходиться між Марсом і Юпітером, опинився на шляху між земними астрономами та червоним надгігантом Бетельгейзе на відстані 550 світлових років від Землі. Менш ніж на дві секунди 80-кілометровий астероїд закрив собою частину Бетельгейзе, що можна було побачити за невеликим потьмянінням світла зорі. Затемнення було видно лише з центральної Мексики на схід через південну Флориду, а пізніше з південної Європи та Євразії. Попри очікування, затемнення було незначним, але завдяки зібраним знімкам науковці по всьому світу зможуть краще оцінити розмір і форму астероїда, а також спробувати уточнити положення та особливості атмосфери Бетельгейзе.

Зменшення світла Бетельгейзе під час проходження астероїда, яке зняли на Сардинії. Damian Peach / Twitter

Зменшення світла Бетельгейзе під час проходження астероїда, яке зняли на Сардинії. Damian Peach / Twitter

  • Затемнення далеких зір астероїдами допомагає астрономам відкривати їхніх супутників. Нещодавно таким способом таким способом знайшли крихітний астероїд-супутник у давно відомого астероїда Головного поясу 5457 Квінз.