Пацюки з алкоголізмом не змогли позбутися пов’язаного з відмовою від спиртного болю

Пацюки з алкоголізмом не змогли позбутися болю, пов’язаного з відмовою від алкоголю, на відміну від їхніх родичів без алкоголізму, показало дослідження біологів. Як виявилося, за помірного вживання алкоголю чутливість до болю поверталася до норми за тиждень без вживання, а важке вживання призводило до довготривалої або й постійної підвищеної чутливості до болю. Таке відкриття може допомогти людям, які намагаються відмовитися від вживання алкоголю. Результати дослідження опублікували в журналі Pharmacological Research.

Пацюки з алкоголізмом не змогли позбутися пов’язаного з відмовою від спиртного болю. GIPHY

Пацюки з алкоголізмом не змогли позбутися пов’язаного з відмовою від спиртного болю. GIPHY

Чому вивчали зв’язок між болем і алкоголізмом?

Науковці використали дві лінії пацюків — нормальну та з генетичною схильністю до надмірного вживання алкоголю. З їхньою допомогою вивчали алодинію — підвищену чутливість до подразників, які зазвичай не викликають болю. Така чутливість часто супроводжує абстинентний синдром, тобто сукупність неприємних відчуттів через відмову від алкоголю чи інших психотропних речовин. Рівень алодинії у пацюків вимірювали після п’яти тижнів помірного або важкого вживання алкоголю.

Як виявилося, у самиць цей стан зберігався удвічі довше, ніж у самців. У самиць пацюків також помітили зміну рівня регуляторних сполук ейкозаноїдів у спинному мозку, що свідчить про неоднаковий вплив алкоголю на різні статі. Крім цього, у пацюків, що вживали більше алкоголю, помітили порушення роботи ендоканабіноїдної системи мозку, яка бере участь в регуляції болю, апетиту та настрою. Як вважають дослідники, спрямовані на ендоканабіноїдну систему ліки можуть полегшити перебіг абстинентного синдрому.

Що ще відомо про алкоголь

🙅‍♂️ Попри поширене переконання, помірні дози алкоголю не покращили здоров’я і не знизили ризик смерті порівняно з повною відмовою від спиртного.

🍺 Щоб змусити людей пити менше, науковці запровадили в пабах Сполученого Королівства експеримент, замінивши стандартні порції пива на менші. Це справді допомогло зменшити вживання алкоголю, але власники закладів можуть бути проти такої ініціативи.

💉 Ін’єкція мишам гормону, який реагує на вживання алкоголю, допомогла тваринам протверезіти, вдвічі швидше відновивши координацію та свідомість.