Хвилинна перерва на телефон спонукала студентів менше користуватися ним під час пари

Однохвилинна перерва на телефон під час заняття спонукала студентів менше користуватися ним під час пари. Причому, як показало дослідження в університеті, перерва всього на одну хвилину була ефективнішою за перерву на дві чи чотири. Завдяки такій перерві студенти не лише рідше використовували телефон, але й мали вищі підсумкові результати тестів, ніж ті, хто перерв на використання телефона не робив. Результати дослідження опублікували в журналі Frontiers in Education.

Через перерву на телефон студенти стали менше користуватися ним на парі. GIPHY

Через перерву на телефон студенти стали менше користуватися ним на парі. GIPHY

Як досліджували вплив перерв на успішність студентів?

Науковці вивчали в одному з американських університетів ефективність введення перерв на телефон тривалістю в одну, дві або чотири хвилини та таких самих за довжиною перерв на запитання від викладача — останні виступали як контрольна група. Як виявилося, введення перерв на телефон зменшило загальне використання телефонів під час пари з 0,53 раза на хвилину до 0,35 раза.

Що цікаво, коли перерви на телефон тривали лише хвилину, точність проходження студентами тестів зросла до 77 відсотків, порівняно з 64 відсотками у тих, хто не робив перерв на телефон взагалі. Проте у дослідження є декілька недоліків, зокрема маленька вибірка, адже в групах було до 27 студентів, та неврахування необхідності використовувати телефон і для навчання. Крім того, науковці помітили, що одразу після перерви на телефон студенти на якийсь період починали частіше користуватися телефоном вже на парі. Попри це, дослідники сподіваються, що таке втручання може покращити залученість студентів на заняттях.

  • А от австралійські науковці довели, що на успішність студентів впливає навіть висота стелі в авдиторії — чим вона вища, тим нижчими були бали на іспитах.
  • Учням з проблемами у навчанні допоміг ChatGPT. І хоча він не суттєво підвищив їхню успішність, саме ті, кому навчання давалося найважче, найбільше оцінили допомогу штучного інтелекту.