Високі стелі в авдиторіях погіршили результати іспитів

Результати іспитів у студентів виявилися гіршими, якщо вони складали їх у приміщеннях із високими стелями. Причому «ефект стелі» зберігався незалежно від віку, статі студентів, пори року, предмету та їхнього попереднього досвіду складання іспитів. Експеримент, вважають його автори, підтверджує попередні припущення, що розмір кімнати може впливати на вияв розумових здібностей. Результати дослідження опублікували у журналі Journal of Environmental Psychology.

GIPHY

GIPHY

Як стеля впливає на знання?

Австралійські науковці протягом восьми років спостерігали за понад 15 тисячами студентів під час іспитів. Вони порівняли очікувані результати, базовані на попередній успішності студентів, з фактичними оцінками іспитів. Так і виявилося, що у стандартних авдиторіях, де висота стелі не перевищує трьох метрів, іспити вдаються студентам краще.

Науковцям поки не вдалося визначити, чи впливає на результати іспитів саме висота стелі, чи фактори, які випливають з неї, наприклад, температура чи вологість в авдиторії. Вони також припускають, що роль може грати сам факт проведення іспитів у великих приміщеннях, не призначених для навчання: наприклад, у спортзалах чи виставкових центрах, що відволікатиме студентів. Утім, дослідники зазначили, що цих результатів уже достатньо, щоб краще влаштовувати навчальний процес.

Що ще впливає на когнітивні здібності

🍷 Суміш алкоголю та енергетиків у кількостях, які зазвичай вживають молоді люди на вечірках, нашкодила когнітивним здібностям пацюків. І схоже, що на людей вона може вплинути так само.

🛏 Як відомо, погіршити когнітивні здібності може також поганий сон. На щастя, цей ефект вдалося нівелювати за допомогою простого 20-хвилинного тренування.

💊 Навіть короткочасний вплив забрудненого повітря може негативно впливати на когнітивні здібності, утім, приймання нестероїдних протизапальних препаратів пов’язали зі зменшенням цього впливу.