Навколо Сатурна нарахували ще сім супутників. Тепер їх 145

Центр малих планет визнав ще сім супутників Сатурна. Тепер навколо планети-гіганта всього нараховують 145 супутників — рекорд Сонячної системи. Повідомлення про нові супутники опубліковані на сайті Міжнародного астрономічного союзу.

Телескоп CFHT на вершині вулкана Мауна-Кеа на острові Гаваї. Gordon W Myers / Wikimedia Commons

Телескоп CFHT на вершині вулкана Мауна-Кеа на острові Гаваї. Gordon W Myers / Wikimedia Commons

Коли знайшли нові супутники?

Спостерігаючи за Сатурном за допомогою телескопа CFHT у 2019-2021 роках астрономи Едвард Ештон (Edward Ashton) і Брет Гладман (Brett Gladman) з університету Британської Колумбії, що у Канаді, відшукали популяцію невеликих тіл, яких віднесли до нерегулярних супутників планети. Так називають тіла, які не сформувалися на орбіті навколо батьківської планети, а опинилися на ній внаслідок гравітаційного захоплення.

Навколо Сатурна вченим вдалося знайти 120 кандидатів у такі супутники. Завдяки більш тривалим спостереженням статус супутників Міжнародний астрономічний союз наразі затвердив у 62 з них. Всі вони мають неправильну форму та не більші за 2,5 кілометра у діаметрі. Деякі також мають ретроградні орбіти, тобто обертаються у протилежному напрямку від напрямку обертання Сатурна. Разом з ними Сатурн став першою відомою планетою, кількість супутників в якої перебільшила сотню.