NASA почула сигнал від «Вояджера-2» після втрати з ним зв'язку

Мережа далекого космічного зв'язку NASA перехопила сигнал від апарата «Вояджер-2», з яким два тижні тому обірвався зв'язок. Отриманий сигнал не означає, що зв'язок вдалося відновити, однак свідчить про можливість для фахівців NASA зробити це раніше. Про це у своєму твітері розповідає Лабораторія реактивного руху NASA.

«Вояджер-2». NASA

«Вояджер-2». NASA

Який сигнал отримали від «Вояджера-2»?

21 липня NASA втратила зв'язок з одним зі своїх найвіддаленіших апаратів — зонда «Вояджер-2», який наразі знаходиться на відстані 19,9 мільярда кілометрів від Землі. Через низку команд антена апарата відхилилась від Землі, а тому NASA може ані надсилати «Вояджеру-2» команди, ані отримувати сигнали від нього через Мережу далекого космічного зв'язку (NASA Deep Space Network). Утім, 1 серпня, під час звичного сканування неба, фахівцям вдалося зареєструвати опорний сигнал від апарата, який свідчить, що «Вояджер-2» продовжує функціонувати.

Таким чином, сподіваються у космічній агенції, вони зможуть направити до «Вояджера-2» серію команд, які дозволять повернути його антену у нормальне положення. Якщо таке переналаштування не вдасться, то чекати доведеться до 15 жовтня, коли «Вояджер-2» автоматично повернеться до своєї початкової орієнтації.