NASA надіслала у космос відео з котом. Його відправили на відстань 31 мільйона кілометрів

Фахівці NASA надіслали на відстань 31 мільйона кілометрів у космос відео з котом Тейтерсом. Його отримала космічна станція «Психея», а потім надіслала ролик назад на Землю, де його переглянули у Паломарській обсерваторії, розповідає Лабораторія реактивного руху NASA.

Тейтерс на відео для відправки у космос. JPLraw / YouTube

Тейтерс на відео для відправки у космос. JPLraw / YouTube

Кому показувати відео з котом у космосі?

Задумом фахівців NASA була не спроба зв'язатися із позаземними цивілізаціями, а перевірка нової системи зв'язку із космічними апаратами — Системи далекого оптичного зв'язку (DSOC). Вона має замінити використовуваний сьогодні радіозв'язок лазерним, що вважається більш надійним та швидким. Перші випробування системи відбуваються завдяки станції «Психея», що летить вивчати астероїд 16 Психея. На ній розмістили пристрій для приймання і передавання лазерних сигналів, який успішно зміг обмінятися із Землею лазерним повідомленням з відстані 16 мільйонів кілометрів. Тепер, щоб перевірити якість лазерного зв'язку, «Психеї» надіслали відео з котом Тейтерсом — улюбленцем одного з фахівців Лабораторії реактивного руху.

Як відбулося передавання відео?

Для випробувань у NASA створили 15-секундний ролик із Тейтерсом, що женеться за лазерною указкою, а також накладеним зображенням траєкторії польоту «Психеї», купола Паломарської обсерваторії і графік серцевих скорочень Тейтерса. Відео закодували у Лабораторії реактивного руху NASA та надіслали за допомогою лазера ближнього інфрачервоного діапазону «Психеї». Звідти станція передала відео на приймач у Паломарській обсерваторії за 101 секунду на швидкості передавання у 267 мегабіт на секунду. Це у 10-100 разів швидше, ніж якби дані відправляли по радіозв'язку, яким сьогодні користуються космічні апарати. У майбутньому ці випробування допоможуть астрономам набагато швидше отримувати наукові дані від космічних апаратів та навіть уможливлять відеозв'язок з Марса.

Повне відео, яке надіслали на «Психею». JPLraw / YouTube

  • Крім лазерних сигналів станція «Психея» встигла надіслати й свої перші фото. На них зображені кілька світил із сузір'я Риби, за якими «Психея» налаштовує свої наукові інструменти.