Космічна станція «Психея» надіслала свої перші знімки

Космічна станція «Психея», яка летить досліджувати астероїд 16 Психея, надіслала свої перші фото. На них зображені кілька світил із сузір'я Риби, за знімками яких станція налаштовує свої наукові інструменти. Світлину від «Психеї» опублікувала Лабораторія реактивного руху NASA.

Художнє зображення «Психеї». JPL NASA

Художнє зображення «Психеї». JPL NASA

Що видно на зображенні?

Вся світлина, яку надіслала «Психея», складається з 68 окремих кадрів, які станція зробила на свою мультиспектральну камеру 4 грудня. Доти камери станції не вмикали, щоб переконатися у справності всіх систем «Психеї». За словами фахівців, ці тьмяні зображення зір ще не оброблені від шумів і дефектів, однак вони й не є основною метою для них. Завдяки цим фото вчені зможуть перевірити, як працюють камери та інші інструменти «Психеї», щоб налаштувати їх для майбутніх спостережень. За планом команди місії, у 2026 році «Психея» пролетить повз Марс та отримає детальні зображення його поверхні. Під час цього вчені додатково перевірять роботу всіх наукових інструментів на борту станції, щоб у 2029 році вона змогла детально дослідити поверхню та хімічний склад астероїда Психея у 2029 році.

Зорі, які сфотографувала «Психея». JPL NASA

Зорі, які сфотографувала «Психея». JPL NASA

  • Запуск «Психеї» відбувся 13 жовтня на ракеті SpaceX Falcon Heavy. Попри те, що поки цінних наукових даних станція не встигла зібрати, вона вже взяла участь у випробуваннях нової системи космічного зв'язку NASA.