Міжпланетна станція «Психея» відправилась у космос шукати корисні копалини на астероїді

NASA успішно запустила міжпланетну станцію «Психея», яка летить вивчати один з наймасивніших астероїдів Головного поясу — 16 Психею. Запуск відбувся о 17:19 за київським часом з космодрому космічного центру імені Кеннеді на ракеті компанії SpaceX Falcon Heavy. Його трансляція велася на каналі NASA.

Що має знайти на Психеї станція?

Через годину після запуску, коли «Психея» відділиться від ракети-носія, станція розпочне самостійний шлях на відстань у 560 мільйонів кілометрів до Головного поясу астероїдів. За планом NASA, станція прибуде до астероїда Психея у 2029 році та проведе навколо нього 26 місяців, протягом яких його вивчатиме. Три наукові інструменти на борту «Психеї» допоможуть визначити фізичні характеристики астероїда, його походження, а також оцінити хімічний склад. Вважається, що астероїд Психея майже повністю складається із заліза та, можливо, рідкісних металів, тому його навіть розглядають для видобутку космічних корисних копалин.

  • Раніше до астероїдів відправилася ще одна станція NASA — «Люсі». Вона вивчатиме троянські астероїди Юпітера, щоб виявити за ними подробиці формування Сонячної системи.