Найбільший сонячний телескоп сфотографував хромосферу Сонця

Розташований на Гаваях сонячний телескоп DKIST, найбільший наземний з подібних, отримав перше фото хромосфери нашого світила. Це одна з зовнішніх оболонок зорі, яка відрізняється своєю активністю. На зображення потрапила область у понад 82 тисячі кілометрів в ширину, а кожна гранула складає до 1 600 кілометрів у ширину. Фото опубліковані на сайті Національної сонячної обсерваторії у США.

  NSO / AURA / NSF  

NSO / AURA / NSF

Сонячна атмосфера поділяється на три основні шари: фотосферу, в якій випромінюється все видиме для нас світло Сонця, хромосферу та верхній розріджений шар — сонячну корону. Хромосфера набагато менш яскрава, ніж фотосфера і складається в основному з розріджених водню та гелію. У ній відбуваються вражаючі явища як, наприклад, спікули, що здіймаються у висоту з поверхні. Її і вдалося у деталях із роздільною здатністю у 18 кілометрів сфотографувати найбільшому в світі сонячному телескопу імені Деніела Іноуї (Daniel K. Inouye Solar Telescope, DKIST). Зображення опублікували на честь 25-річчя будівництва.

  NSO / AURA / NSF  

NSO / AURA / NSF

Гранули, які ви можете бачити на зображенні, — це елементи конвекції гарячої плазми, яка підіймається з глибших шарів сонячної атмосфери. Їхня ширина може сягати до 1 600 кілометрів. Саме зображення займає близько 82 500 кілометрів поверхні Сонця.

Ми вже розповідали про роботу телескопа. Два роки тому йому вдалося сфотографувати сонячну пляму, яка простягнулася на понад шість тисяч кілометрів.Ця пляма була однією з перших під час нового, 25 циклу, сонячної активності, який нещодавно розпочався.

Головна зірка

🔥За Сонцем астрономи спостерігають і з космосу. І нещодавно сонячний зонд при спробі гравітаційного маневру повз Венеру накрило корональним викидом з нашого світила

🌞Цей же зонд отримав знімок Сонця у всю величину — його роздільна здатність складає 83 мегапікселі

🦔Також на Сонці бувають і «їжаки» — структури з плазми, що простягаються на тисячі кілометрів.