Європейський зонд Solar Orbiter надіслав свій найдетальніший знімок Сонця — його роздільна здатність складає 83 мегапікселі. На фото знадобилося понад чотирьох годин роботи інструменту EUI в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні хвиль. Крім того, разом з EUI працював ще один інструмент — спектрометр SPICE. Йому вдалося спостерігати розподіл температур у різних шарах атмосфери світила та отримати перше за 50 років фото Сонця на довжині хвилі випромінювання газоподібного водню. Знімки опубліковані на сайті ESA.
Європейське космічне агентство показало знімки авторства сонячного зонда Solar Orbiter, якому вдалося з відстані 76 мільйонів кілометрів від світила повністю охопити його диск і корону з рекордною для себе деталізацією. Роздільна здатність зображення складає 83 мільйони пікселів, а саме фото складається з 25 частин, на які інструменту Extreme Ultraviolet Imager (EUI) знадобилося чотири години роботи.
EUI зображує Сонце на довжині хвилі 17 нанометрів, в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні хвиль. Крім того, на знімок потрапили темні структури, що виступають із поверхні Сонця — протуберанці. Ці зображення Solar Orbiter отримав 7 березня, коли пролітав прямо між Землею та Сонцем.
Також отримане за допомогою SPICE зображення є першим за 50 років повним знімком Сонця на довжині хвилі випромінювання газоподібного водню. У послідовності зображень SPICE фіолетовий колір відповідає газоподібному водню при температурі в 10 тисячах градусів Цельсія, синій — вуглецю при 32 тисячах градусів Цельсія, зелений — кисню при 320 тисячах градусів Цельсія, жовтий — неону при 630 тисячах градусів Цельсія.
26 березня Solar Orbiter досягне свого першого перигелію з боку Меркурія. Зонд зараз знаходиться всередині орбіти першої від Сонця планети, роблячи знімки світила з найвищою доступною для себе роздільною здатністю.
Також раніше ми розповідали, як Solar Orbiter зафіксував гігантський викид корональної маси на фоні диска світила, що розтягнувся на 3,5 мільйона кілометрів, що еквівалентно п'ятикратному радіусу Сонця.