На Гаваях 10 мільйонів москітів використали для порятунку рідкісних птахів гавайських квіткарок від малярії. Попередньо москітів заразили бактерією, яка не дозволяє їхнім яйцям вилуплятися, що допоможе контролювати популяцію москітів, які і є переносниками малярії, на острові. Про це повідомляє видання The Guardian.
Гавайська квіткарка, або "іві", яка має 90% шансів загинути від укусу зараженого малярією комара. Resource Hawaii / Alamy
Чому вирішили боротися з малярією за допомогою москітів?
Гавайські квіткарки, птахи підродини Carduelinae, є дуже вразливими до малярії, адже цю хворобу принесли на острови європейці у 1800-х роках, і птахи не мають до неї імунітету. 33 види цих птахів уже вимерли і 17 знаходяться під загрозою вимирання, що і змусило науковців шукати незвичні підходи до їх охорони.
Щотижня з гелікоптерів скидають по 250 тисяч москітів, заражених бактерією Wolbachia, яка діє як природний контрацептив для комах. Такою методикою вже користуються для зменшення популяцій москітів у Китаї та Мексиці, тож сподіваються, що це допоможе зберегти і рідкісних гавайських птахів.
- Раніше ми вже писали, що поширення малярії до Нового світу пов’язали саме з діяльністю колоністів. Це вдалося з’ясувати за допомогою аналізу давньої ДНК у людських рештках