Могилу середньовічного чоловіка з довгим мечем відкопали у Швеції

У Швеції археологи відкопали могилу чоловіка, який жив у XVI столітті та був похований із мечем, що довжиною сягав двох третин зросту померлого. При цьому і сам чоловік був незвичайно високим як на свій час, маючи близько 190 сантиметрів зросту. Науковці припускають, що він був дуже владною людиною, оскільки жодних інших людей із сусідніх 49 могил не ховали з цінними речами. Про знахідку повідомляє Live Science.

Скелет і рештки меча середньовічного шведа. Stiftelsen Hallands länsmuseer

Скелет і рештки меча середньовічного шведа. Stiftelsen Hallands länsmuseer

Наскільки довгим був меч середньовічного шведа?

Групу могил відкопали біля центру міста Гальмстад, що на заході Швеції, на місці стародавнього францисканського монастиря. Він діяв з 1494 року до 1531, коли був зруйнований під час протестантської Реформації. Але поховання владного шведа найбільше вирізнялося серед них. Крім решток майже двометрового чоловіка, попри середній зріст шведів того часу в 165 сантиметрів, могила зберегла залізний меч довжиною більш ніж 130 сантиметрів, що його відносять до типу довгих мечів. Науковці вважають, що чоловік міг бути багатим прихильником Кальмарської унії, яка об'єднувала Данію, Норвегію і Швецію під правлінням данського короля між 1397 та 1523 роками. У ті часи дворяни, які підтримували Унію, могли ставати дуже могутніми.

Частина меча, що його знайшли у могилі шведа. Stiftelsen Hallands länsmuseer

Частина меча, що його знайшли у могилі шведа. Stiftelsen Hallands länsmuseer

  • Раніше шведські археологи повідомляли, що знайшли у стародавньому кургані два мечі, які встромили у поховання вікінгів.