Два мечі знайшли встромленими у могили епохи вікінгів у Швеції

Археологи розкопали неподалік траси у Швеції курган часів епохи вікінгів. У двох із його захоронень знайшли мечі, встромлені у могили вертикально. Можливо, у такий спосіб люди хотіли вшанувати своїх померлих рідних, йдеться у пресрелізі компанії «Arkeogerna».

Один із двох знайдених мечів. Arkeologerna, Statens historiska museer

Один із двох знайдених мечів. Arkeologerna, Statens historiska museer

Де проводили розкопки?

Дослідники шведської археологічної компанії «Arkeogerna» займалися розкопками поруч з автомобільною дорогою Е18 неподалік міста Кьопінг. Там розташований великий могильник із близько сотнею захоронень, датованих 600-1000-ми роками нашої ери, тобто пізньою залізною добою та епохою вікінгів.

Нові знахідки стосуються кургану, який через 200-300 років після зведення був доповнений ще двома кам'яними гробницями. Там віднайшли кремовані кістки людей і тварин і ведмежі кігті. Всередині однієї з гробниць археологи також знайшли велику кількість скляних намистин. У двох інших — два мечі, залишені незвичайним способом приблизно 1200 років тому.

Що не так із мечами?

Два стародавні мечі були встромленими вертикально у землю посеред відповідних могил, що дуже нетипово. Поки що науковці не можуть однозначно відповісти, чому зброю розмістили саме так, але припускають, що це могли зробити близькі люди померлих, щоб позначити місце захоронення. Не виключено, що це також своєрідний акт вшанування небіжчиків через можливість відвідати їхні могили й доторкнутися до їхніх мечів. Археологи сподіваються, що зможуть отримати більше інформації про похованих після вивчення їхніх кісток.

Іноді можна знайти скарби вікінгів, навіть не копирсаючися у землі. Нещодавно норвежка випадково стала власницею персня вікінга, коли просто придбала груду дешевої біжутерії на онлайн-аукціоні. Скоріше за все, він належав заможному вождю вікінгів. Невідомо, як він виглядав, але зовсім не факт, що був високим, біловолосим та блакитнооким скандинавцем. Генетичні дослідження свідчать, що вікінг — це скоріше про рід зайнятості, а не походження, і серед них було багато темноволосих людей та людей, що походили не зі Скандинавії.