Миші після інтенсивного тренування набрали вагу, а не схудли

Часом навіть попри інтенсивні фізичні навантаження людина може набирати вагу, і завдяки дослідам на мишах вчені знайшли імовірну причину. Дослідження вказало, що при сильному навантаженні організм може обмежувати витрати енергії на інші фізіологічні процеси, знижуючи загальну кількість витрачених кілокалорій за день. Подібного ефекту компенсації не спостерігали від помірних тренувань, тож вчені припускають, що варто переглянути користь від високоінтенсивних навантажень. Результати оприлюднені на bioRxiv.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як підрахували витрати енергії у мишей?

Науковці використали 27 мишей на однаковому раціоні, яким імплантували невеликий пристрій, здатний вимірювати температуру тіла та рівень енерговитрат організму. Тварин розділили на три групи: одна не займалися фізичними тренуваннями, інша 30 хвилин на день бігала з помірною швидкістю на біговій доріжці, а третя — 30 хвилин витрачала на інтенсивний біг. Протягом 3 днів вчені відстежували дані з імплантату та вимірювали вагу мишей.

З'ясувалося, у мишей протягом 24 годин після високоінтенсивного тренування рівень витрат енергії був у середньому на 30 відсотків нижчим, ніж за день до тренування. На нижчі енерговитрати вказало й зниження температури тіла на 1 градус Цельсія. Зрештою, вони трохи набрали вагу. Таких змін не спостерігали у мишей, які тренувалися помірно або взагалі не тренувалися, попри однакову кількість спожитої їжі. Однак вченим ще потрібно буде перевірити, чи результати, отримані на мишах, є справедливими й щодо людей.

  • Водночас у пацюків інтенсивні тренування допомогли зменшити тягу до жирної їжі.
  • А в людей передбачити ефективність фізичних тренувань допоміг аналіз крові.