Мавпи-ігрунки звернулися до одне одного на імена

Зоологи помітили, що мавпи-ігрунки використовують для звертання до окремих особин специфічні набори звуків, як люди використовують імена. Раніше, окрім людей, таку поведінку помічали у слонів та дельфінів. Науковці також зауважили, що члени однієї родини мавп-ігрунок використовують подібні вигуки для звертання до одних і тих же особин, що вказує на здатність мавпочок навчатися в інших членів своєї соціальної групи. Результати дослідження опублікували в журналі Science.

Мавпи-ігрунки мама і донька. David Omer’s Lab

Мавпи-ігрунки мама і донька. David Omer’s Lab

Чому імена використовують саме ці мавпи?

Щоб визначити, як комунікують між собою мавпи-ігрунки, чиєю Батьківщиною є Південна Америка, науковці поміщали пари тварин у кімнату з бар’єром між ними. Всього до експерименту залучили 10 мавпочок з трьох різних родин. Звуки, які вони видавали під час комунікації між собою, записували та аналізували, зібравши бібліотеку з майже 54 тисяч окремих вигуків. Як виявилося, мавпи-ігрунки не лише дають імена своїм родичам, але й відгукуються на власне ім’я, відрізняючи його від інших звуків.

Науковці вважають, що це допомагає їм підтримувати соціальні зв’язки всередині сімей. Оскільки мавпи-ігрунки є одними з небагатьох приматів, що, як і люди, живуть невеликими сімейними групами та вирощують нащадків парами, зоологи вважають, що вони пройшли схожий з предками людей еволюційний шлях. А отже, дослідження їхніх комунікацій може розповісти більше й про еволюцію людської мови.

  • Раніше здатними звертатися одне до одного на імена виявилися слони. У них, як і в мавп-ігрунок, виявили специфічні набори звуків, які використовують для звертання до конкретної особини.
  • А серед приматів подібність до людських комунікацій показали шимпанзе: їхня жестове спілкування за темпами дуже нагадало людські розмови, а деякі представники навіть навчилися говорити «мама».