Жестове спілкування шимпанзе виявилося схожим на людські розмови

Жести шимпанзе під час спілкування між собою виявилися схожими на людські розмови, помітили біологи. Зокрема шимпанзе робили паузу між жестом та відповіддю, майже так само, як і люди між репліками. На думку науковців, це свідчить про те, що еволюційні механізми виникнення спілкування, можуть бути спільними для людей та шимпанзе. Дослідження опублікували в журналі Current Biology.

Поцілунок шимпанзе. Gal Badihi

Поцілунок шимпанзе. Gal Badihi

Які ще особливості спілкування шимпанзе вдалося помітити?

Науковці зібрали найбільший набір даних про спілкування шимпанзе (Pan troglodytes schweinfurthii), дослідивши п'ять диких громад у Східній Африці та проаналізувавши понад 8 500 жестів від 252 особин. Вони виявили, що спілкування за допомогою жестів складало близько 14 відсотків усіх способів комунікації приматів. Більшість жестів, а саме 83 відсотки, відбувалися у двосторонньому спілкуванні, тобто коли пара, а іноді й до семи особин шимпанзе обмінювалися жестами.

Ці обміни жестами мали схожі часові структури з людськими розмовами, із короткими павзами між жестом і відповіддю тривалістю близько 120 мілісекунд, тоді як в людей інтервали між репліками тривають до 200 мілісекунд. Поспостерігавши за поведінкою шимпанзе, науковці також виявили, що більшість жестів стосувалися прохань змінити поведінку. Що цікаво, у різних громадах шимпанзе виявили варіації в темпі жестових обмінів, подібні до культурних відмінностей серед людей.

Що ще відомо про шимпанзе

🌿 Шимпанзе виявилися другими приматами, після орангутангів, які використовують лікарські рослини для того, щоб позбутися інфекцій.

🙈 Низку людиноподібних мавп, серед яких і шимпанзе, застали за дражненням одне одного, зокрема, лоскотанням та тицянням одне одного, а також жартівливою крадіжкою чогось в родичів.

📸 Шимпанзе також змогли за фотографіями впізнати своїх родичів, яких не бачили протягом довгого часу, хоча раніше таку здатність вважали притаманною лише людям.