Мартини вполювали кроленят і випили тюленячого молока

Мартинів у всьому світі помітили за полюванням на дрібних ссавців, таких як кроленята та кроти, поїданням м’яса китів біля південного узбережжя Африки та навіть питтям молока тюленів. Таке різноманіття дієти мартинів виявили британські екологи, які започаткували проєкт для збору фото цих птахів з їжею. З цього науковці зробили висновок, що мартини не просто падальники, якими їх часто бачать люди, а ще й успішні мисливці. Про відкриття розповіло видання The Guardian.

Сріблястий мартин, що вполював кроля. Mike Cunningham

Сріблястий мартин, що вполював кроля. Mike Cunningham

Чим зазвичай харчуються мартини?

Проєкт «Мартини, що їдять різне» (від англійського «Gulls Eating Stuff») запустили для дослідження того, як співжиття з людиною змінює життя птахів і їхні харчові звички. Це зацікавило науковців тому, що з роками ареал мартинів усе більше перетинається з міською місцевістю, а під час міграцій вони можуть переносити свої харчові звички на сотні кілометрів.

Мартин з кротом у дзьобі. Amy Darbyshire

Мартин з кротом у дзьобі. Amy Darbyshire

Завдяки спостерігачам з усього світу екологи дізналися, що раціон мартинів містить як залишену людьми їжу, зокрема сендвічі та профітролі, так і пташенят інших птахів і дитинчат дрібних ссавців. Утім його основу, як зазначають науковці, складають ґрунтові черви й інші безхребетні, як і в інших диких невеликих птахів.

  • Хоча науковці припускали, що проживання поруч з людиною може спонукати птахів надавати перевагу людській їжі, але мартини з міст усе ж більше полюбили рибу й морепродукти та рідше обирали їсти недоїдки.
  • Але проживання поруч з людьми вплинуло на поширення інфекцій серед птахів. Як виявилося, птахи з міст частіше стають носіями стійких до антибіотиків бактерій, ніж їхні родичі з сільської місцевості.