Роверу «Персеверанс» вперше вдалося законсервувати зразок марсіанського реголіту — дуже крихкої і сипкої породи. Для цього довелося використовувати інший вид свердла, який би міг підхопити такий матеріал. Дослідження реголіту допоможе краще зрозуміти не лише марсіанську геологію, а і його користь як матеріалу для майбутніх місій на планету, пише на своєму сайті NASA.
Що збирає «Персеверанс» на Марсі?
Збір зразків марсіанських порід є одним із завдань «Персеверанса» — для вивчення його геології, умов на планеті, а також пошуку можливих ознак життя. Для цього ровер оснастили роборукою, буровою установкою та системою зберігання зібраних зразків. Наразі на рахунку марсохода 17 успішних спроб взяти собі шматочок Марса — у майбутньому їх планують доставити на Землю. У пробірках зараз зберігається один атмосферний зразок, а також 15 зразків твердих порід з різних скель. Останній взятий є першим для «Персеверанса» зразком реголіту.
Як взяти реголіт?
Як і у випадку з іншими відібраними марсоходом зразками, цього разу «Персеверанс» також використовував свердло на своїй роборуці, однак іншого типу. Він має невеликі отвори на кінці, щоб взяти такий сипкий матеріал.
В систему збору зразків марсохода потрапив керн з реголітом висотою у 5,3 сантиметра з дельти давньої річки кратера Єзеро. Реголіт з Марса потрібен вченим, аби краще зрозуміти його властивості, щоб врахувати їх при плануванні майбутніх пілотованих місій на планету: як реголіт може зашкодити, або навпаки, допомогти.
Наприклад, він вже зараз засипає сонячні панелі апаратів на Марсі, через що ті припиняють свою роботу, як це сталося із модулем InSight, а також може потрапляти в скафандри астронавтів. Однак, матеріалознавці вже висловлювали ідеї використовувати реголіт як будівельний матеріал для житла майбутніх колонізаторів.